Akadémia Discover je skvelý spôsob ako stráviť jeden týždeň leta. Počas tohto týždňa sa študenti môžu učiť od najlepších odborníkov v rôznych oblastiach. Akadémia Discover ponúka širokú škálu kurzov, kde účastníci prostredníctvom experimentov, simulácií či diskusií objavujú témy, ktoré ich jednoducho fascinujú, alebo ktoré chcú v budúcnosti študovať. Bez pochýb vie pomôcť študentom s výberom ich budúceho odboru!

Letná škola spočíva v tom, že si študent vyberie zo širokej škály predmetov, ktoré ho zaujímajú, napríklad tento rok ich je v ponuke až 71. Tie sú rozdelené do turnusov, a každý má trochu iné zameranie. Tento rok je turnusov 5 a jeden z nich je dokonca medzinárodný. Sú rozmiestnené v rôznych rekreačných strediskách po celom Slovensku a Česku. Samozrejme, letná škola nie je len o učení. Študenti vedia zažiť aj rôzne aktivity, ktoré sú zamerané na sebapoznanie.

Noc za oponou je tradičná aktivita, ktorá pomáha detabuizovať tému duševného zdravia a znižuje hranice medzi lektormi a študentmi. Popoludňajší Veľtrh životných príležitostí ponúka príležitosť na diskusiu medzi všetkými študentmi a lektormi. Rozoberajú sa rôzne témy ako napr.: štúdium v zahraničí, výber študijného odboru, low-cost cestovanie alebo meditácia. Zážitková hra študentov zasväcuje do zložitých aspektov života a vďaka hraniu rôznych rolí môžu študenti na vlastnej koži spoznať ako rýchlo dokáže demokracia skĺznuť do diktatúry.
Workshopy sú tak rôznorodé ako je rôznorodá komunita. Letná škola dáva priestor aj na zorganizovanie vlastného workshopu. Discover ponúka aj iné študijné programy, ako letné školy, a to program Discover yourself, ktorý trvá po celý rok. Koná sa počas 6 víkendov v rôznych rekreačných strediskách v Českej republike. Počas tohto programu sa študenti majú možnosť vzdelávať v 12 rôznych kurzoch od 24 lektorov a spoznať témy, ktoré sa nevyučujú v škole hlbšie.

Tento rok letná škola discover ponúka aj tieto kurzy:
• Česko-Slovensko, Dejiny súrodeneckých národov
• Ekonómia klimatickej zmeny
• Etické výzvy súčastnosti
• Evolúcia ľudského správania
• Filozofia náboženstva a spirituality
• Hranice a migrácia
• Imunológia
• Matematické štruktúry
• Medicína a veda
• Medzinárodné právo a moderné konflikty
• Neurosexizmus a náš mozog