I tento školský rok pribudli do nášho pedagogického kolektívu noví učitelia, konkrétne posily v oblasti jazykov – slovenský, nemecký aj anglický. Preto, aby sme spoznali našich nových vyučujúcich a dozvedeli sa niečo  nové vám prinášame rozhovor s p.p. Viktorom Klimom a p.p. Simonou Ballayovou.

Mgr. Viktor Klimo

Pred nástupom na naše gymnázium vyučoval v Galante, čo sa ultimátne stalo jedným z dôvodov prečo vyučuje na našej škole. Môžete ho stretnúť na 2. poschodí v kabinete nemeckého jazyka. Na našej škole bude vyučovať nemecký a anglický jazyk.

Prečo ste si vybrali práve naše gymnázium?

Gymnázium som si vybral najmä kvôli blízkosti, lokalite. Vybral som si ho aj preto, že je najvhodnejšie pre to, čo mi je najbližšie – jazyky. Je to najlepšie jazykové gymnázium.

Akú radu by ste dali svojim žiakom?

Aby jazyky nevnímali ako nepriateľa, ale ako nástroj. Neexistuje pekný alebo škaredý jazyk. Pozerajte sa na jazyky ako nástroje, kľúče, ktoré Vám otvoria nové možnosti.

Vaša obľúbená kniha?

Traja muži v člne od Jerone Klapka Jerone.

A nakoniec aké sú vaše ambície do budúcnosti?

Rád by som sa naučil nové jazyky, konkrétne ruský jazyk.

PaedDr. Simona Ballayová

Pani profesorka Ballayová bude na našom gymnáziu vyučovať nemecký a slovenský jazyk. Nájdete ju v kabinete nemeckého jazyka na 2. poschodí

.Prečo ste si vybrali práve naše gymnázium?

Gymnázium Golianova som si vybrala pre jeho skvelé hodnotenie a výsledky. Je to najlepšie gymnázium v Nitrianskom kraji a veľmi sa teším, že môžem spolupracovať s talentovanými žiakmi.

Akú radu by ste dali svojim žiakom?

Nemám pre nich špecifickú radu, ale musím povedať, že veľmi dôležitá je komunikácia medzi žiakom a učiteľom. Všetko sa dá vždy vyriešiť.

Vaša obľúbená kniha?

Milujem staršie knihy, klasiky, najmä kriminálky, takže jednoznačne čokoľvek od Agathy Christie.

A nakoniec aké sú vaše ambície do budúcnosti?
Mojou hlavnou ambíciou je aby sa moje deti vzdelávali v zahraničí. Môj osobný cieľ je absolvovať vodičský kurz.

Obom našim novým profesorom želáme veľa šťastia a síl v plnení ich pedagogických povinností a taktiež veľa úspechov rovnako ako v kariérnom, tak i osobnom živote.

[Natália Omelková; foto: súkromné archívy]