2. júna 2021 sa konalo podujatie s názvom Svet španielčiny našimi očami alebo teda náš tradičný “Španielsky deň”. Tento rok ho pripravovali študenti tretieho ročníka z tried III.B, III.C a III.AJ, pre našich nových španielčinárov z prvého ročníka.

Ako jedna z organizátorov môžem povedať, že naším hlavným cieľom bolo motivovať prvákov k štúdiu španielčiny, ako aj im spestriť školský deň po dlhej odmlke počas online vyučovania, kde nemali šancu spoznať našu školu a jej aktivity v plnej paráde. Súčasťou nášho podujatia boli rôzne aktivity ako tanec, hudba, súťaženie či rozbíjanie piñaty. Jedným sa darilo viac ako druhým a ako to tak býva, vždy sa nájde víťaz – tento rok sa nim stala I.AJ trieda, ktorej ešte raz gratulujeme a dúfame, že im vydrží láska a náruživosť pre tento krásny jazyk počas celého štúdia na gymnázium i po ňom. V mene všetkých zúčastnených by som sa chcela poďakovať pani riaditeľke a pani profesorkám Zdravomile Barthovej a Monike Kelebercovej za umožnenie tohto podujatia a organizáciu. Pána profesora Zaujeca zastúpila za foťákom naša Peťa Polačeková z III.C a ujala sa počas tohto dňa tejto úlohy perfektne.

Celý fotoalbum nájdete tu

[Natália Omelková, III.C; foto:Peťa Polačeková]

Zo študijného pobytu v roku 2019 máme i video! Ak ste ho ešte nevideli, tak ho nájdete na Instagrame Ozveny!