Radujme sa, kým sme mladí – týmto heslom sa jednoznačne budú riadiť absolventi nášho gymnázia, ktorí sa rozlúčili s ich Alma mater 28. mája 2021. Smiech, slzy, konfety či šampanské sprevádzali posledné chvíle maturantov ročníku 2021 – a že boli pompézne!


Rozlúčka maturantov je na našej škole dlhoročnou tradíciou. Minulý ale i tento rok bola však poznačená pandémiou. Aktuálne protipandemické opatrenia nedovolili stretnutie všetkých študentov školy na jednom mieste, no napriek tomu – rozložení po celom areáli – sme mali možnosť vidieť poslednýkrát odchádzajúcich absolventov.

Na začiatku boli všetky oči práve na končiacich triedach, ktoré mali v úvode slávnostný nástup. Už obvykle si každá trieda vybrala im charakteristickú pesničku, ktorá sprevádzala ich príchod. Ale, čo je ešte väčšia klasika? Samozrejme, cukríky do hlavy! No, dobre to som možno prehnal, nekončia všetky v našich hlavách, ale každý rok to je celkom sranda, keď sme ohadzovaní všelijakými cukrovinkami a tŕpneme, že kto to tento raz schytá. Nesťažujeme si, iba blázon by nevydržal chvíľkovú pozíciu terča za cukríky zadarmo.

Oficiálnu ceremóniu otvorila študentská hymna Gaudeaumus igitur. Pokračovali príhovory od študentov – tie prednášali Lukáš Balogh z V.AJ a Samuel Loži z VIII.OKA. Ďalej mala slovo za osadenstvo gymnázia pani profesorka Jana Stanková a pokračovala riaditeľka gymnázia Zuzana Hurtová, ktorá neskôr aj ocenila najúspešnejších žiakov z maturitných ročníkov. Každá trieda si pri svojom zástupcovi zaburácala a pri oznámení, kto bude na konci školského roka spomedzi maturantov aj študentom roka sa aplauz ešte zväčšil.

Posledné kroky maturantov z GymGol viedli cez špalier, ktorý vytvorili tretiaci. Je to tradícia a bola dodržaná aj tento rok spolu so všetkým, čo k tomu patrí.
IV.B si ale pripravila nečakanú vsuvku a pri odchode, okrem vystrelených konfiet, letela ponad hlavy aj zátka od šampanského. Nuž, skôr než sme stihli odskočiť, tak už tieklo prúdom i samotné šampanské.

A čo dodať na záver? Azda len, aby sa našim absolventom darilo, pretože majú pred sebou ešte dlhú cestu tisícich míľ a tá začína prvým krokom – krokom cez prah našej školy, do naozajstného života dospelých.

Celý fotoalbum z rozlúčky nájdete tu

[Patrik Kollár; foto: p.p. Zaujec]