Keď nie naozaj, tak aspoň akože

20.11.2020 – pre niekoho úplne obyčajný, stereotypný piatok, pre nás goliankárskych maturantov to však mal byť veľmi výnimočný deň. Mala sa konať naša stužková slávnosť. Chlapci v krásnych oblekoch s naleštenými lakovkami, dievčatá v okúzľujúcich šatách a prenádherných črievičkách. Avšak, kvôli pandemickým opatreniam sa toto dlhoočakávané podujatie nemohlo uskutočniť. Nás, piatakov, to ale vôbec nezastavilo. Naša pani profesorka triedna Martina Filová si pre nás pripravila prekvapenie. Naplánovala online stretnutie na šiestu hodinu večer.

Spočiatku sme sa čudovali, no ona mala skvelý nápad. Zišli sme sa takmer celá trieda a začala sa naša malá online stužková. Pani profesorka nám prehrala pesničky, ktoré znejú aj na ozajstnej stužkovej. My sme si so zatvorenými očami predstavovali, ako jeden po druhom kráčame do sály s jediným cieľom – prekročiť prah dospelosti. Potom sme sa porozprávali, čo máme nové, spolu sme sa zasmiali a na konci sme si symbolicky pripili.

Online prom

Všetci sme pevne verili, že sa nám podarí stretnúť sa osobne v plnej paráde a užiť si ten jedinečný večer aj naživo po Novom roku, avšak ani to nebolo možné. I keď sme boli v tomto školskom roku o veľmi veľa ukrátení, budeme na všetky roky a zážitky na našom GOLIANKU celý život spomínať s láskou.

Som si istá, že každému z nás už teraz začína byť clivo za touto obrovskou etapou nášho života ale už sa veľmi tešíme na naše vysoké školy a vytváranie ďalších krásnych a nezabudnuteľných zážitkov.

[Regina Nyulassyová V.AJ; foto: súkromný archív]