ŠKOLA ŠTÚDIUM ZDRUŽENIA DOKUMENTY PREDMETY KONTAKT
Tohtoročnú sezónu lyžiarskych výcvikov na Golianku sme uzavreli my, triedy I.AJ a V.KNA. Bolo fakt super a zažili sme toho ozaj veľa. Aj my sme boli ubytovaní na chate Kosodrevina, kde nás prekvapili a zároveň aj potešili zvedavé psy majiteľa. Počasie bolo skutočne rozmanité, zažili sme hmlu, dážď, sneženie aj silný vietor. Krásy Chopku sme mohli naplno obdivovať až na konci výcviku, kedy sa na nás konečne usmialo slniečko. Vytrvalo sme lyžovali celý týždeň a aj vďaka radám našich učiteľov a dosiahnutým pokrokom sme sa dostali aj na severnú stranu vrchu. Kurz sme absolvovali bez závažných zranení, upevnili sme naše priateľstvá a domov odniesli nezabudnuteľné zážitky. A plne súhlasíme, že prenášanie batožiny lanovkou a potom ešte niekoľkými poschodiami ubytovne, bolo prvou skúškou našej fyzickej zdatnosti. Úprimne ďakujeme našim učiteľom za ich nekonečnú trpezlivosť, ich rady a ochotu vždy pomôcť pri osvojovaní si správnej techniky lyžovania. Ďakujeme aj vedeniu školy za usporiadanie takejto nezabudnuteľnej akcie.

Čaute kamoši.
Sme žiakmi prvých ročníkov tried A, B, C a minulý týždeň sme sa vrátili z lyžiarskeho kurzu, ktorý sa uskutočnil v termínoch 29.1.2023-3.2.2023 na svahoch Chopku. Ubytovaní sme boli na Koske kde jedlo prekonalo očakávania. Lyžovali sme stále aj v nie úplne dokonalých podmienkach. Hmla, víchrica, sypký či zľadovatelý svah, stále sme jazdili ako draci. Na konci týždňa sa nám ale vyjasnilo a dostali sme sa aj na severnú stranu kopca a vyššie skupiny zlyžovali svah aj úplne zhora. Najzábavnejší bol však ale prenos batožiny z autobusu cez lanovku na druhé poschodie. Počas celého kurzu sme sa najmä zabávali a na svahu vymýšľali rôzne gymnastické kreácie typu zgúľania sa z vrchu dole. Našťastie nedošlo k žiadnym vážnym zraneniam a všetci sme si z kurzu odniesli len pozitívne spomienky. Veľká vďaka ale patrí učiteľom a vedeniu školy za organizáciu nezabudnuteľného lyžiarskeho výcviku, ktorý nám poskytol veľa nových spomienok, zážitkov a schopností.