ŠKOLA ŠTÚDIUM ZDRUŽENIA DOKUMENTY PREDMETY KONTAKT
„Najvzácnejšie umenie je robiť druhých šťastnými.“ (P. T. Barnum)
V hlavnej sále Divadla Andreja Bagara v Nitre sa dňa 11. 12. 2022 uskutočnil 26. benefičný koncert Gymnázia na Golianovej ulici v Nitre, ktorý rozohrial ľudské srdcia bohatým programom na tému Metamorfózy Vianoc. Po dvojročnej prestávke predviedli žiaci gymnázia vystúpenia na vysokej úrovni, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionáli. Slovesné umenie striedal tanec, spev, tanečné choreografie či hudobné čísla. Vystupujúci navodili nadšeným divákom vianočnú atmosféru a odovzdávali im tie najkrajšie hodnoty ľudského bytia – lásku, priateľstvo, potrebu porozumenia, rodinnej súdržnosti, spolupatričnosti a radosti zo života. Vnímanie krásy v jej rôznych podobách bolo živé od začiatku až do konca tohto veľkolepého predstavenia. Nechýbal ani humor, ktorý sprevádzal vďačný a bezstarostný divácky smiech. Kultúrny program bol rozdelený do dvoch častí a obsahoval spolu 31 skvelých, výnimočných a nezabudnuteľných vystúpení. Na príprave programu a realizácii benefičného koncertu sa podieľal 12-členný tím pod taktovkou RNDr. Zuzany Hurtovej, riaditeľky gymnázia a Mgr. Sone Krivošíkovej, koordinátorky koncertu.