ŠKOLA ŠTÚDIUM ZDRUŽENIA DOKUMENTY PREDMETY KONTAKT
10. Školské olympijské hry „Golianko opäť športuje“

Tradičný goliankársky školský projekt napísal v dňoch 23.06.-24.06.2022 svoj 10. ročník. Naši študenti v duchu olympijskej Kalokagathie preukázali, že sú nie len vzdelaní ale i športovo zdatní. 119 žiakov z tried I.PA, II.SA, III.TA, IV.KA si v súboji o olympijské zlato zmerali sily v atletických disciplínach: beh na 30m, švihadlová výzva, silné brucho, olympijská dráha, granát na cieľ, trojskok, medvedí brloh, nosenie bremena.

Výsledky:
Kategória I.PA dievčatá: 1. Paulína Strakošová, 2. Petra Kováčiková, 3. Nela Podobová
Kategória I.PA chlapci: 1. Matvey Gakh, 2. Benjamín Porubský 3. Lukáš Sveteník
Kategória II.SA dievčatá: 1. Andrea Dimitrova, 2. Dana Kováčiková 3. Veronika Vátralová
Kategória II.SA chlapci: 1. Lukáš Makkoš, 2. Matej Kleman 3. Alex Baláž
Kategória III.TA dievčatá: 1.Laura Marenčáková , 2. Lea Hrušovská , 3. Perla Hrivňáková
Kategória III.TA chlapci: 1. Tomáš Matejov, 2. Martin Vaško, 3. Adam Blaško
Kategória IV.KA dievčatá: 1. Kristína Gažová 2. Soňa Koišová
Kategória IV.KA chlapci: 1. Matej Garai, 2. Timotej Spišiak, 3. Martin Kajan

Rozhodcovská komisia vybrala za najlepšieho olympionika a olympioničku Tomáša Matejova z III.TA a Paulínu Strakošovú z I.PA.
Výbery ostatných tried sa turnajovo pobili o olympijské stupne víťazov vo florbale a vo futsale.
109 súťažiacich, spolu 13 družstiev v kvalitných zápasoch obstálo nasledovne:
Futbal: 1.miesto družstvo II.C, 2.miesto družstvo IV.AJ, 3.miesto družstvo II.A
Florbal: 1.miesto družstvo II.AC, 2.miesto družstvo IV.AJ, 3.miesto družstvo I.AC

O občerstvenie a vecné ceny sa postaral generálny sponzor 10.ŠOH spoločnosť TESCO.
SOV poskytol propagačné olympijské predmety pre víťazov a Združenie rodičov GymGol zakúpilo cenné olympijské kovy a poháre pre víťazov.
Všetkým účastníkom a sponzorom ďakujeme za podporu olympizmu a športového ducha nášho Golianka.

Predmetová komisia TSV