ŠKOLA ŠTÚDIUM ZDRUŽENIA DOKUMENTY PREDMETY KONTAKT
Dňa 15. decembra 2020 sme mali vďaka technológiám možnosť stretnúť sa online s našimi projektovými partnermi- žiakmi a učiteľmi z týchto stredných škôl po celej Európe:

Rigas vakara gimnazija, Lotyšsko
Liceo Tasso, Taliansko
Valkealan lukio, Fínsko

Témou nášho stretnutia boli vianočné zvyky a tradície. Žiaci z každej krajiny pripravili zaujímavú prezentáciu o špecifikách svojej krajiny a odprezentovali ostatným, asi tridsiatim účastníkom stretnutia zo všetkých krajín. Dozvedeli sme sa napríklad, že starým lotyšským zvykom je priniesť do kostola čiernu mačku, alebo že v Taliansku nechodí so Santa Clausom čert ale čarodejnica. Vo Fínsku zase pripravujú na štedrovečerný stôl lososa alebo moriaka a k tomu veľa rôznych šalátov a iných príloh. Aj napriek veľkým rozdielom v našich tradíciách je ale pre všetkých v tomto vianočnom období najdôležitejší čas strávený s rodinou a blízkymi.