Andrej Kiska prijal finalistov Olympiády ľudských práv

Prezident Andrej Kiska 4. júna 2019 prijal finalistov Olympiády ľudských práv a učiteľov, ktorí ich na túto súťaž pripravovali. Zagratuloval im a poďakoval sa za ich snaženie. Našu školu na tejto slávnostnej audiencii reprezentovali Jakub Stredanský, žiak 4.B triedy a PhDr. Mária Krištofičinová.
„O 20 rokov to budete vy, kto bude viesť našu krajinu. Preto je nesmierne dôležité naučiť sa kriticky myslieť, argumentovať a vyjadriť svoj názor,“ povedal prezident s odkazom na alarmujúce výsledky prieskumov na stredných školách, v ktorých je na popredných miestach extrémistická Ľudová strana Naše Slovensko.

„Dovoľte mi Vám, mladým ľuďom, zapriať, aby vás hlas bolo počuť. Často si kladieme otázku: Čo už ja sám môžem zmeniť? Ale každý z nás má miestečko v tomto svete. Či už v triede, alebo na sociálnych sieťach. Všade máme možnosť snažiť sa byť najlepšími, ako vieme,“ dodal prezident.

Zdroj: www.prezident.sk